Bu konu ile ilgili başlangıç yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Saat 11 civarında Akasya Acıbadem Site Yönetimi’nden arandım. Site müdürünün görüşmek istediğini söylediler, kabul ettim. İlginçtir bu sefer karşıma site müdür değil -iyi ki-, Kentsel Hizmetler’in bölge müdürü olan bir bey çıktı (isim vermeyeceğim özel hayata girmemek adına). Yaklaşık yarım saatlik bir konuşmamız oldu. Kendisine konuşmasına başlamadan önce, bir iletişimci ve reklamcı olarak site yönetimine daha önceden destek olma talebimi iletmiş olduğumu bildirdim -ki yanlış da değil. Daha önce yaptıkları saçma sapan bir uygulamanın ne kadar yanlış olduğunu anlatmak üzere kendilerine giderek konuyu konuştuktan sonra, iletişim konusunda zayıf olduklarını ve bu bağlamda destek isterler ise bunu ücret talep etmeden, sadece siteyi daha verimli yönetebilmeleri adına verebileceğimi söylemiştim.

Uzun uzun ne konuştuğumuzu buraya yazmayacağım, fakat kendisi en az benim kadar içerlemiş konuya. “Böyle bir problemin önce bana gelmesi gerekiyordu, daha sonra nasıl aksiyon alınacağının kararı verilmeliydi” cümlesi aslında daha önceki yazımda belirttiğim zayıflığı teyit etti gibi; ama bilemedim. Bana bu konunun en kısa zamanda DOĞRU şekilde çözüleceğine dair garanti verdi. Benim numaramı da kaydedeceğini ve ihtiyaçları olduğu takdirde kendilerine daha önceden önerdiğim desteği verip veremeyeceğimi sordu; kabul ettim. Bunun üzerine ben de kendisine bu konuşmamızı anlatan bir güncelleme yazısı yazacağımı; fakat konunun çözüme ulaştığını görmeden daha ileri bir adım atmayacağımı bildirdim; o da bunu kabul etti. Muhtemelen Kentsel Hizmetler’de neyin nasıl yapılması gerektiğini bilen birileri var gibi gözüküyor; ama kesin bilgiyi alınacak aksiyonlar ve doğru kararlar sonucunda göreceğiz gibi. Dediğim gibi, kendilerinin ilk önce bu krizi çözmesi gerekiyor ki, en büyük sorunları bu gibi gözüküyor. Zira diğer sorunlar bu krizin yanında çocuk oyuncağı kalmakta ve aslında çözümleri bile hazır.

Bu bağlamda konunun yayılması konusunda destek veren herkese teşekkür eder, bu ayrımcılık probleminin çözümünü de gördüğüm gün burada paylaşacağım.

Güncelleme (24.12.2013 – 13:15) : Kentsel Hizmetler Bölge Müdürü tarafından arandım ve ilk aşamada servis saatlerine yoğunluğu azaltmak adına 3 sefer daha ekleneceği bilgisi verildi. Bir de özür lazım.

Güncelleme (24.12.2013 – 14:32) : Aşağıda görülebilecek olan mail site sakinlerine gönderilerek ayrımcılık yapmak yerine, zaten en başta yapılması gereken seferlerin arttırılması çözümü devreye alındı. Fakat hala yapılan ayıptan dolayı resmi bir özür yok, @Akasya_Acibadem hesabını takip etmeye devam ediyoruz bu bağlamda.

Guncelleme (25.12.2013) : Servis saatleri arttirildi, fakat halen resmi bir ozur yok.

1