2014

Geleneksel Almanak serisinin 2014 versiyonuna başlamadan önce, geçmiş yıllar için yazdıklarım için;

2011
2012
2013

Yoğun bir yıl oldu 2014. Gerek iş, gerekse sosyal hayat olarak hakkını verebildiğim güzel bir yıl olduğunu düşünüyorum. Geçtiğimiz yıl(larda)ki sağlık sorunları bu yıl nispeten daha az olsa da, hala hayatımızdaki etkisini sürdürdü. İş tarafında ise gerçekten içime sinen, başarılı olan ve arada ödül de kazanan işler yaparak kişisel tatminimi bir derece daha yukarı çıkartmayı başardım (bravo bana). Haziran ayında da 1 haftalığına Berlin’e gidip geleneksel yurtdışı gezimi ve plak alışverişimi de yaparak 2014’ün gayet hakkını verdim bir açıdan.

Onun dışında 2014 benim için müziğe dönüş gibi bir yıl oldu. Uzun zamandır kafamda olan mini ev stüdyosu kurma planımı en azından kompakt parçalar alarak gerçekleştirmeye başladım. İlk olarak da bir adet Boss efekt prosesörü ve M-Audio referans monitörler ile başladım. Kayıtlar hala çok kötü (yetenek ile doğru orantılı), ama iyiye gideceğini umuyorum (gitmedi).

Ha bir de (one more thing…), Karbonat olarak bir gaza geldik, Nike Running+ üzerinden challenge’lar falan derken kendimizi koşarken bulduk. Ben en son Nike Istanbul maratonunu koştum, challenge’lar falan derken 7 kilo verdiğimi fark ettim. Değişik oldu benim için. Başka da bir şey yok.

2015’ten Beklentiler: Daha fazla sağlık, muhatap olunan insanların daha “insan” olması, daha çok plak, daha çok stüdyo ekipmanı.

İyi seneler.